ניתוח שוק טיטניום במחצית הראשונה של השנה

המחצית הראשונה של שנת 2019 עשויה להיות השוק החם ביותר בתעשיית הטיטניום בשלוש השנים האחרונות. מחיר ספוג טיטניום נסק כל הדרך, ובמועד מסוים, אספקת לוחית הצינור והצינור הייתה במחסור. הביקוש בשוק לפלטות וצינור טיטניום היה פעיל יחסית והיו הרבה פניות והזמנות. במחצית הראשונה של 2019, לארגונים גדולים בבעלות המדינה עם תחרותיות ליבה וציוד מפתח יש הזמנות מלאות יחסית ביד, עם מספיק משאבים של ספוג טיטניום ויכולת חזקה לקבל הזמנות ברציפות. לארגונים פרטיים עם יתרונות במחיר וזמן אספקה יש גם הזמנות מספיקות, אך מוגבלות על ידי אספקת ספוג טיטניום ומחיר ההזמנות במורד הזרם, יש להעריך את יכולתן לקבל הזמנות באופן רציף. ניתן לסכם את הסיבות העיקריות לתופעה כדלקמן:


במחצית הראשונה של השנה החלה התעשייה הפטרוכימית הגדולה בסין לרכוש חומרי טיטניום

קח דוגמה את תעשיית ה- PTA, סין היא יצרנית הצרכן והצרכן הגדולה ביותר ב- PTA, ויכולת ה- PTA הסינית מהווה כ 56% מהיכולת PTA העולמית. התקופה משנת 2011 עד 2013 היא שיא ההתפשטות של ענף ה- PTA בסין. הקיבולת של 2013 עד 2017 מוגזמת ברצינות, יחד עם המחסור באספקת חומרי הגלם, ענף ה- PTA בסין סובל מהפסדים וכמעט ללא יכולת חדשה. עם ההתאמה המבנית של הענף, ענף ה- PTA מתאושש בהדרגה. משנת 2018 עד 2020 תעשיית ה- PTA המקומית תהיה תקופת התרחבות, והביקוש לחומרי טיטניום יגדל גם הוא באופן משמעותי. מובן כי בשנת 2019, פרויקט הזיקוק של שאנג-הונג Lianyungang, שלב ב 'של פנגמינג חדש, מאה מאקרו פוג'יאן, החל משלב II פטרוכימיים, הנגלי פטרוכימיים, שלב ב' של פטרוכימיה ג'ה-ג'יאנג נכנס לשלב הרכישה של חומרי עיבוד טיטניום במיוחד צלחת טיטניום עם צמיחה מתפרצת בצנרת בטווח הקצר, היא גם תקדם את עליית מחיר ספוג הטיטניום ותאיץ את המגמה של מגבלות אספקת ספוג טיטניום. בסין, 725 מכון מחקר / קבוצת shuangrui, קבוצת baoti, מכון מחקר צפון-לאומי ומפעלים קשורים הם בעיקר מסוגלים לבצע פרויקטים גדולים דומים. לחברות אלה יש היצע יחסית של חומרי גלם וטכנולוגיה בשלה יחסית, והם יכולים לממש את כל בקרת התהליך מחומרי גלם לציוד הסופי, עם יתרונות ברורים.


כוח חשמלי, אזורים מתכות של גידול בביקוש טיטניום ברור

על פי נתונים סטטיסטיים של ענף טיטניום, זירקוניום והפניום של איגוד המתכות הבלתי-ברזליות בסין, חומרי טיטניום המשמשים בתחום החשמל והמתכת הם יציבים יחסית, ומהווים כ -13% מהביקוש הכולל של חומרים מעובדים מטיטניום בסין בכל שנה. בשנים האחרונות, עקב שיפור נוסף בדרישות ההגנה על הסביבה הלאומית והשדרוג וההתאמה של המבנה התעשייתי, נעשה שימוש נרחב בטיטניום בתחומי הכוח החשמלי והמתכות. אם לוקחים דוגמת הלבנת גז פליטה, עם התקנים המחמירים יותר ויותר לסביבה בסין, פרובינציות וערים רבות הציבו דרישות בקרה קפדניות לגבי הלבנת ארובות של תחנות כוח. בשנת 2018 תקני ג'ה-ג'יאנג לפליטת מזהמי אוויר מתחנות כוח פחם (הוגשו לאישור). העיתון קובע דרישות ספציפיות לגבולות מזהמי האוויר וביצועי הפליטה של תחנות כוח פחמיות, וכן דרישות טכניות לתוספת לגבי גשם גבס ובדיקת פלומה צבעונית. באותה תקופה, יישום הייבי טיפל בגשם גבס ובפלומה צבעונית, דבר שדרש יותר מ- 60% ממשימות הטיפול המוסמכות לשינוי בשנת 2019. כמה אזורים, כולל גואנגדונג, ג'יאנגשי, ג'יאנגסו וטנגשאן, הציגו תוכניות לדבאי בשנת 2018. צינור פלואור נרכש כצינור חילופי חום במדינות זרות. בשל השימוש הבלתי-בוגר והמוליכות התרמית הנמוכה של צינור פלואור בסין, עדיף להשתמש בצינור החלפת חום טיטניום כצינור חילופי חום בסין. תחנת כוח בטיאנג 'ין הובילה את השימוש בשימוש בצינור טיטניום כצינור חילופי חום, שהיה הצילום הראשון של צינור טיטניום בתעשיית ההלבנה. בשנת 2019 ~ 2022, צינור טיטניום יהיה הכוח העיקרי בתחום ההלבנה, והביקוש לצינור טיטניום יגדל מאוד. בתחום ההידרומטלורגיה, טכנולוגיות חדשות מקומיות צצות כפטריות, וטיטניום כמוצר חלופי יתפוצץ בשנים הקרובות. למפעלים האזרחיים בשני הענפים הללו יתרונות ברורים. הביקוש לפרויקט בודד הוא בדרך כלל כ- 50 טון, שהוא רופף יחסית לדרישות רוחב הלוח, אך רגיש למחיר ולמועד האספקה, ולמפעלים פרטיים יש יתרונות ברורים.


ענף הטיפול במים דורש יותר ויותר טיטניום

על פי הסיווג הכללי של תעשיית הטיטניום, אין סיווג נפרד של ענף טיפול במים. הנתונים הסטטיסטיים הכלליים הם בתחומי התעשייה הכימית, החשמל והמתכות, כגון טיפול בשפכים עתירי מלח בתעשייה הכימית הפחמית, הטיפול בשפכים בתחנות כוח וכן הלאה. מה שתואר כאן הוא בעיקר טיפול בשפכים ביתיים. הכותב מאמין כי עם השיפור המתמשך של רמת החיים של האנשים בשנים האחרונות וחתירה של אנשים לחיים טובים יותר, המדינה תתמקד בטיפול בשפכים עירוניים ביתיים, ביוב מפארקים מדעיים וטכנולוגיים, ריצוף אשפה עירוני ושפכים מפסולת שריפה לייצור חשמל בשנים הקרובות. קח לדוגמא את הטיפול בחומרי ההטמנה הטמונים. לאחר פירוק האשפה במשך ימים ואף שנים, יחד עם הסתננות משקעים, ייווצרו מי שטח פנים ומי תהום, חומרי ניקוז חום ושחור, הידועים בכינויו "מרק זבל". בשנת 2008 פרסם המשרד להגנת הסביבה של סין את "הסטנדרטים לפיקוח על זיהום פסולת ביתית", המתוקנים באתרי הטמנה, סין הפכה לסטנדרטים של פריקת חומרי שטיפה של חומרי הפסולת. בהודעה הציבורית של צוות הפיקוח על הגנת הסביבה המרכזית משנת 2016 ועד 2017, 8 מתוך 16 המחוזות דיווחו על טיפול לא תקין בחלבון ההטמנה. זה רק הנתונים הרשמיים. למעשה, רוב המחוזות והערים בסין מוקפים בזבל. בשל ההרכב המורכב ואופיו המאכל ביותר ביותר של חומרי ניקוי מטמונים, עמידות בפני קורוזיה של ציוד נדרשת מאוד, וטיטניום יכול בהחלט לפתור בעיה זו. רבים מהיצרנים לטיפול במוצרי שטיפת חומרי ניקוי מצריכים טיטניום מלא של ציוד, מה שמניע גם את הביקוש לטיטניום. ישנם הרבה פרויקטים מקומיים במחצית הראשונה של 2019, כך ששטח הביקוש העתידי הוא גדול.


טיטניום פעיל מאוד בתעשיות ובשווקים חדשים

לאחר התקופה הנמוכה משנת 2014 עד 2018, אנשי תעשיית טיטניום קידמו באופן פעיל את היישום של טיטניום בכל תחומי החיים, וטיטניום התקבל על ידי יותר ויותר תעשיות, ממכוני מחקר ועיצוב מדעיים ועד לבתים של אנשים רגילים, לכולם טיטניום. צל. נכון לעכשיו, יש מעט ביקוש בענפים ובשווקים אלה. מפעלים גדולים בבעלות המדינה לא שמים לב למוצרי בדיקה של מוצרים צבאיים או למוצרי בדיקה של מוצרים אזרחיים, מה שמספק הזדמנות טובה עבור מפעלים פרטיים קטנים ובינוניים להתפתח. לעסקים פרטיים קטנים ובינוניים ישנה התלהבות גבוהה מתעשיית הטיטניום המתעוררת, שירות טוב ויתרונות רבים יותר לשרת את הלקוחות.


לאחר מספר שנים של התאמה מבנית והישרדותם של החזקים ביותר, המצב הנוכחי ברור יחסית. ארגונים בבעלות המדינה עם חוזק טכנולוגי מרכזי וציוד מפתח הופכים תחרותיים יותר ויותר בעתיד. ארגונים פרטיים מתחילים משירות ותופסים בהדרגה אזורים מחולקים כדי לתת משחק מלא ליתרונותיהם. הימים שבהם מפעלים פרטיים רבים בבאוג'י יכלו לעשות הכל נעלמו לנצח. חברות בבעלות המדינה החלו להעריך במלואן את התחרותיות שלהן. במקום לאסוף את כל הירקות בסל, הם התחילו לעשות משהו או לא לעשות דבר כדי להמשיך בפיתוח איכותי. שנת 2019 היא שנה מכריעה לשינוי ושדרוג של תעשיית הטיטניום. שנת 2019 מתחילה בזהב הבהיר, וניתן להציג את האיכויות האמיתיות של גיבור רק בתקופות הסוערות. אנו מקווים כי כל עסק יוכל לעמוד על נקודת פתיחה חדשה ולהשיג קפיצת מדרגה.