תהליך ייצור אוגן: יציקה, זיוף, טיפול בחום

אוגן יציקה, צורה ריקה וגודל מדויק, כמות עיבוד קטנה, בעלות נמוכה, אך ישנם ליקויי יציקה (חורים, סדקים, תכלילים); הארגון הפנימי של הליהוק הוא גרוע (אם זה חלק חיתוך, הקו הוא גרוע יותר); אוגני זיוף מכילים בדרך כלל פחות פחמן מאשר אוגני יציקה ואינם קלים להחלדה, חלקי הזיוף הם יעילים וקומפקטיים, והתכונות המכניות עדיפות על אוגני יציקה. תהליך זיוף לא תקין יופיע גם דגנים גדולים או לא אחידים, התופעה של סדק מתקשה, עלות הזיוף גבוהה יותר מאשר יציקת אוגן.

חיפויים יכולים לעמוד בכוחות גזירה ומתיחה גבוהים יותר מאשר יציקות. היתרון ביציקה הוא בכך שהוא יכול לייצר צורה מסובכת ועלות נמוכה. והארגון הפנימי אחיד, אין נקבוביות, הכללה ופגמים מזיקים אחרים; מתהליך הייצור להבחנה בין אוגן יציקה ואוגן זיוף, כמו אוגן צנטריפוגלי הוא סוג של אוגן יציקה.

אוגן צנטריפוגלי שייך לשיטת היציקה המדויקת, יציקה מסוג זה היא הרבה יותר עדינה במבנה מאשר יציקת חול רגילה, והאיכות משופרת בהרבה.


זרימת תהליך ייצור מקורבות

בחר בילטות באיכות גבוהה לכיסוי, חימום, גיבוש וקירור לאחר הזיוף. יש חישול חופשי, זיוף למות וחישול צמיגים. במהלך הייצור בחרו שיטות חישול שונות בהתאם לאיכות הסליחות ומספר קבוצות הייצור.

תהליך בסיסי של זיוף חופשי: במהלך חישול חופשי, צורת חתיכת הזיוף מחושמת בהדרגה לריק דרך כמה תהליכי עיוות בסיסיים. התהליכים הבסיסיים של זיוף חופשי כוללים מרגיזה, שרטוט, ניקוב, כיפוף וחיתוך.

מערער הוא תהליך זיוף החסר לאורך הציר, צמצום גובהו והגדלת חתך הרוחב שלו. תהליך זה משמש לרוב לזיוף שלטי הילוכים וסלונות אחרים בצורת דיסק. ניתן לחלק את ההתעצבן למעצבן מלא ולהרגשת חלקים.

אורך ציור: זהו תהליך זיוף להגדלת אורך החסר ולהקטנת הקטע. הוא משמש בדרך כלל לייצור החלקיק של חלקי הפיר, כגון ציר מחרטה ומוט חיבור.

ניקוב: תהליך הזיוף של ניקוב דרך או דרך חורים בשקע.

כיפוף: תהליך זיוף בו הרוקן מכופף לזווית או צורה.

פיתול: תהליך זיוף בו חלק אחד של הריק מסתובב בזווית לזו.

חיתוך: תהליך הזיוף של חלוקת ראש ריק או חיתוך.

חישול למות: זה נקרא חישול מודל בו מניחים את השלט המחומם במכונת חישול קבועה על ציוד הזיוף. נהלים בסיסיים: סריקה, חימום, זיוף טרום, זיוף סופי, ריפוד, גיזום, חיטוב ומיזוג, פילינג. תהליכים נפוצים הם מרגיזים, שרטוט, כיפוף, ניקוב, דפוס. נפוץ ציוד חישול למות הוא פטיש זיוף למות, עיתונות חישול למות חמות, עיתונות חישול שטוחות ולחיצה על חיכוך. באופן כללי, איכות מקורבות מזויפת טובה יותר, בדרך כלל באמצעות ייצור חישול למות, מבנה גביש משובח, חוזק גבוה, כמובן, המחיר גבוה יותר.


מערכת חיתוך של האוגן

הדיסק עם הקוטר הפנימי והחיצוני של עובי אוגן עם כמות עיבוד שבור נחתך ישירות על הצלחת האמצעית, ואז עוברים את חור הבריח וקו המים. האוגן המיוצר בדרך זו נקרא אוגן חיתוך, והקוטר המרבי של אוגן כזה מוגבל על ידי רוחב הצלחת.


אוגן מתגלגל

תהליך חיתוך רסיס מצלחת בינונית ואז גלגולו למעגל נקרא גלגול ומשמש לרוב בייצור אוגנים גדולים. לאחר גלגול מוצלח, ריתוך, ואז שיטוח, ואז קו מים ועיבוד חור.