שלוש סיבות למלחמת סחר עם סין תחזק את סין

מכסי אותנו על סין הם (בטווח הקצר) לא דבר טוב. אך בטווח הארוך, הלחץ של מר טראמפ יחזק את סין. זה יעזור לסין להאיץ את ארגון הארגון מחדש שלה, לשים דגש רב יותר על חדשנות ולהעצים את הגאווה הלאומית.


ההתקדמות הטכנולוגית הייתה מכריעה לבניית אימפריות ולעליית כוחות גדולים. המהפכה התעשייתית הרביעית תעביר את התחרות הבינלאומית מעבודה, טריטוריה וכוח רך לטכנולוגיות חדשות כמו רובוטיקה, בינה מלאכותית ושירותים אלחוטיים.


עד לאחרונה, קובעי המדיניות חשבו שאנחנו המעצמה הטכנולוגית. סין נתפסת כקופיקאט ורק תשכפל טכנולוגיה אמריקאית או תקנה חדשנים אמריקאים כדי לקלוט קניין רוחני וטכנולוגיה. אבל בדור הבא של טכנולוגיית האינטרנט המהירה ביותר, 5G, ארה"ב מפגרת אחריה. אף חברה אמריקאית לא מייצרת ציוד רשת אלחוטי כמו huawei.


ניתן לראות את כוחו וההשפעה של Huawei 5G כרגע הספוטניק הסיני. כשם שברית המועצות הייתה הראשונה לשיגור לוויין, סין מקדימה כעת את שאר העולם בפיתוח 5G. סין מזה זמן רב מכירה בסכנות הטמונות בארצות הברית מבחינה טכנולוגית וכלכלית. Huawei הוא תוצר של אסטרטגיית המדיניות התעשייתית של ממשלת סין.


סין שמה לה למטרה לייצר 80 אחוז מהבינה המלאכותית בבית, למזער את התלות במדינות זרות למרכיביה המורכבים של הטכנולוגיה, ולהפוך למרכז המוביל בטכנולוגיית ai עד שנת 2030. האסטרטגיה של סין עבדה - 48 אחוז ממימון ה- ai העולמי בשנת 2017, למשל, היה סיני. אז איסור Huawei והטלת מכסים על סחורות סיניות לא יאטו את סין - זה ידרבן את מערכת החדשנות החדשה של המדינה ותגביר את המחקר העצמאי.


תוצאה נוספת של מלחמת הסחר האמריקאית עם סין הייתה להאיץ את האיזון מחדש של הכלכלה הסינית הרחק מהביקוש החיצוני וההשקעה לעבר הביקוש המקומי. תהליך זה, שהחל עם המשבר הפיננסי העולמי בשנת 2008, הפך להיות הכרחי יותר ויותר ככל שמעמד הביניים של סין מתרחב. מאז הובילה הממשלה הובלת השקעות בתשתיות רחבות היקף, נקטה צעדים להגדלת הכנסות, הפחתת מיסי הכנסה ושיפור מערכת הביטחון הסוציאלי כדי לסייע בהרחבת הצריכה המקומית. בשנת 2018, כאשר הודיעה טראמפ לראשונה על התעריפים, הוצאות הצרכנים הסופיות תרמו 76.2% לצמיחת התוצר בסין. מאז, בייג'ינג אימצה מדיניות חדשה, הכוללת הפחתת מיסים, שיפור תוכניות ילדים ופנסיה ותמריצים אחרים. כך שמלחמת הסחר סייעה (למעשה) לסין לחלק את העושר מחדש ולאזן את כלכלתה.


מלחמת הסחר איחדה גם את העם הסיני סביב הממשלה. הסינים רואים בנו התייחסות לחברות סיניות כבריונות ומשווים אותה לסחר הלא שוויוני שהוטל על ידי מעצמות המערב על סין במאה ה -19. החברה הסינית מחריפה את אזכור הנושא ומוסיפה את התמיכה המקומית בממשלה.


המילה הסינית למשבר מורכבת משתי משמעויות: סכנה והזדמנות. יכולתה של המדינה לנצל את האתגר הנוכחי מארצות הברית תחזק אותה בשנים הבאות.

US.VS.CHN